Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na domową siłownię?

Ludzie mogliby osiągać znacznie więcej, gdyby tylko byli bardziej zmotywowani bądź zdeterminowani do pracy. Ale trudno się dziwić, że każdego dopada czasem typowy leń i każdemu czasami nie chce się wyjść na siłownię. Jakie może być rozwiązanie dla tego problemu? Oczywiście siłownia w domu. Czy jednak każdy człowiek mógłby pozwolić sobie na jej wykonanie? Ile może kosztować stworzenie takiej podstawowej siłowni ze sprzętem niezbędnym do treningu siłowego oraz treningu cardio?

Ile kosztuje domowa siłownia?

Z całą pewnością nawet taką domową siłownię można wykonać niewielkim kosztem. Przede wszystkim nie trzeba przy pierwszym podejściu kupować do niej wszystkich sprzętów. Można rozłożyć sobie takie zakupy w czasie, by np. co miesiąc dodawać do elementów wyposażenia kolejny przyrząd albo kolejną maszynę. Na samym początku warto skupić się na tych rzeczach, które będą najczęściej używane. Każdy ma przecież takie przyrządy, z których lubi korzystać niemalże na każdym treningu. Dla jednego będzie to zwykły drążek, a dla drugiego (zwykle dla kobiet) gumy oporowe lub maszyna do odwodzenia, która pięknie oddziałuje na mięśnie pośladkowe.

Wszystkie przyrządy, dzięki którym możliwy będzie profesjonalny trening w domu, różnią się też od siebie cenami. Cena zależeć będzie natomiast od ich materiału, od producenta, zaawansowania produktu, czyli od jego ogólnej jakości i użyteczności. Przeciętna kobieta za wyposażenie do swojej domowej strefy ćwiczeń zapłaci maksymalnie pięćset czy sześćset złotych. Z kolei mężczyzna wyda tych pieniędzy już kilkukrotnie więcej. Będzie bowiem musiał zainwestować w przynajmniej jeden porządny atlas, a ten przyrząd nie jest niestety tani.

Zobacz również:  Jakimi metodami można wybielić zęby?

Oczywiście domowa siłownia to nie tylko te wszystkie drążki, hantle, sztangi czy maszyny. Aby móc w ogóle cokolwiek w niej umieścić, trzeba najpierw całościowo o nią zadbać, to znaczy umieścić w niej jakościową i antypoślizgową podłogę, a także przemalować ściany i zainstalować pewne urządzenia wentylacyjne. Dopiero potem można pomyśleć o konkretnych elementach wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *