Jakimi metodami można wybielić zęby?

Nie istnieje jedna idealna metoda na wybielanie zębów, która byłaby dobra dosłownie dla każdego. Zanim więc zdecydujesz się na pierwszą lepszą usługę z oferty gabinetu stomatologicznego, sprawdź dokładnie, co takiego masz w ogóle do wyboru. A wybór jest naprawdę spory. W tym momencie wybielanie zębów przeprowadza się przy wykorzystaniu wielu zróżnicowanych technik – i tych nowocześniejszych, i tych bardziej tradycyjnych.

Najlepsze metody wybielania zębów

W tym momencie dentyści z całego świata najczęściej polecają pacjentom metodę Beyond. Bez dwóch zdań jest to jedna z nowocześniejszych i tym samym efektywniejszych technik rozjaśniania szkliwa. Metoda Beyond potrafi poradzić sobie z każdym zębem. Jest w stanie zmienić kolor szkliwa nawet o osiem tonów! A na czym ona dokładnie polega? Otóż podczas przeprowadzania tego zabiegu stomatolog najpierw nałoży na twoje zęby specjalny żel, a następnie aktywuje go przy pomocy lampy Beyond wysyłającej zimne światło. Zabieg zakończy się już po godzinie. Najwspanialsze w nim jest to, że nawet nie trzeba go powtarzać, gdyż już po jednej takiej kuracji lampą Beyond zęby uzyskują idealny śnieżnobiały odcień, o jakim do tej pory mogłeś wyłącznie pomarzyć.

Druga metoda, niemalże tak samo dobra jak Beyond, to metoda Prevdent. Jest to technologia, która jednocześnie dba o wygląd i zdrowie zębów. Pozwala rozjaśnić szkliwo, ale też i je wzmocnić, by było ono mniej narażone na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Zabieg polega na nałożeniu aktywnej pianki na całe zęby, a następnie naświetlaniu ich specjalistyczną lampą. Takie wybielanie zębów może być przeprowadzane nawet u osób cierpiących na nadwrażliwość szkliwa bądź dziąseł. Zabieg nie jest ani trochę bolesny. Trwa jednak trochę dłużej niżeli metoda Beyond, bo zajmuje na ogół półtorej godziny.

Zobacz również:  Zadbaj o siebie - zacznij stosować zdrową dietę już dziś!

Jeżeli jednak powyższe techniki przerażają cię swoją nowatorskością, nic nie stoi na przeszkodzie, byś najpierw wypróbował domowe sposoby na wybielanie zębów. One też są świetne, jeśli tylko korzysta się z nich systematycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *