Jakimi metodami można wybielić zęby?

Nie istnieje jedna idealna metoda na wybielanie zębów, która byłaby dobra dosłownie dla każdego. Zanim więc zdecydujesz się na pierwszą lepszą usługę z oferty gabinetu stomatologicznego, sprawdź dokładnie, co takiego masz w ogóle do wyboru. A wybór jest naprawdę spory. W tym momencie wybielanie zębów przeprowadza się przy wykorzystaniu wielu zróżnicowanych technik – i tych nowocześniejszych, i tych bardziej tradycyjnych.

Najlepsze metody wybielania zębów

W tym momencie dentyści z całego świata najczęściej polecają pacjentom metodę Beyond. Bez dwóch zdań jest to jedna z nowocześniejszych i tym samym efektywniejszych technik rozjaśniania szkliwa. Metoda Beyond potrafi poradzić sobie z każdym zębem. Jest w stanie zmienić kolor szkliwa nawet o osiem tonów! A na czym ona dokładnie polega? Otóż podczas przeprowadzania tego zabiegu stomatolog najpierw nałoży na twoje zęby specjalny żel, a następnie aktywuje go przy pomocy lampy Beyond wysyłającej zimne światło. Zabieg zakończy się już po godzinie. Najwspanialsze w nim jest to, że nawet nie trzeba go powtarzać, gdyż już po jednej takiej kuracji lampą Beyond zęby uzyskują idealny śnieżnobiały odcień, o jakim do tej pory mogłeś wyłącznie pomarzyć.

Druga metoda, niemalże tak samo dobra jak Beyond, to metoda Prevdent. Jest to technologia, która jednocześnie dba o wygląd i zdrowie zębów. Pozwala rozjaśnić szkliwo, ale też i je wzmocnić, by było ono mniej narażone na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Zabieg polega na nałożeniu aktywnej pianki na całe zęby, a następnie naświetlaniu ich specjalistyczną lampą. Takie wybielanie zębów może być przeprowadzane nawet u osób cierpiących na nadwrażliwość szkliwa bądź dziąseł. Zabieg nie jest ani trochę bolesny. Trwa jednak trochę dłużej niżeli metoda Beyond, bo zajmuje na ogół półtorej godziny.

Zobacz również:  Co z tą depresją – o co tu chodzi?

Jeżeli jednak powyższe techniki przerażają cię swoją nowatorskością, nic nie stoi na przeszkodzie, byś najpierw wypróbował domowe sposoby na wybielanie zębów. One też są świetne, jeśli tylko korzysta się z nich systematycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *