Sposoby na zmianę maminsynka w prawdziwego mężczyznę

Relacja z rodzicami to pierwsza relacja jaką człowiek nawiązuje w życiu i jedna z najważniejszych relacji. Dobre relacje z rodzicami to coś co powinno łączyć każde dziecko z matką i ojcem. Co jednak jeśli te relacje są nieprawidłowe? Co zrobić jeśli partner wydaje się być maminsynkiem? Odpowiedź na te pytania oraz jak rozpoznać tak zwanego maminsynka w poniższym artykule.

Dlaczego mężczyzna jest maminsynkiem?

Dorosły mężczyzna, który jest niesamodzielny i z każdą nawet mało ważną sprawą dzwoni do mamy i prosi o radę to niepokojący sygnał. Jeśli twój partner nie potrafi sam podejmować decyzji a niekiedy nawet nie radzi sobie z takimi czynnościami jak sprzątanie, gotowanie, zakupy, dbanie o siebie to prawdopodobnie wszystkie te czynności wykonywała za niego mama. Niestety matki często dosłownie głupieją na punkcie swoich synów i wykonują za nich nawet najbardziej podstawowe obowiązki co sprawia, że w dorosłości taki mężczyzna nie potrafi sam o siebie zadbać. Taka sytuacja jest trudna nie tylko dla mężczyzny ale również dla jego partnerki. Wyjątkowo oporne sztuki nie wiedzą o co ci chodzi gdy po raz kolejny prosisz o pozmywanie naczyń czy przeniesienie brudnych ubrań z podłogi do kosza na pranie. Takich sytuacji jest wiele i mogą dotyczyć również dbania o higienę. Jeśli twój partner potrzebuje przypomnienia o myciu zębów albo o uczesaniu włosów prawdopodobnie związałaś się z maminsynkiem.

Zobacz również:  Przewodnik po kaskach rowerowych — co warto wiedzieć przed zakupem?

Związek z maminsynkiem

Związek z takim mężczyzną jest bardzo trudny i wymaga cierpliwości oraz chęci do popracowania nad jego problemami. Na dłuższą metę nie dasz rady przez wiele lat związku sprawdzać czy partner ma na sobie świeżą bielizną lub prosić o wspólne posprzątanie mieszkania. Dlatego jeśli w wyniku obserwacji zauważasz, iż twój partner jest maminsynkiem zacznij działać. Najważniejsza w tym przypadku jest rozmowa tak jak bywa to w większości sytuacji związanych z ludzkimi problemami. Rozmowa oczywiście prawdopodobnie będzie trudna ponieważ jest to sprawa dosyć delikatna. Rozmawiając z partnerem postaraj się w delikatny sposób przedstawić swoje spostrzeżenia, problemy jakie wiążą się z jego zachowaniem ale nie zapominaj aby niezależnie od tego co myślisz o matce swojego partnera nie obrażać jej.

Zmiana maminsynka w najlepszego partnera

Matka to matka i dla większości ludzi jest bardzo ważną osobą, więc mimo tego iż wyrządziła mu i w efekcie tobie wielką krzywdę nie obrażaj jej w tej rozmowie. Bardzo ważne jest, aby partner zauważył swój problem co jest już połową sukcesu i być może początkiem zmian w jego zachowaniu. Pamiętaj jednak, iż sposób wychowania, postawy rodziców bardzo głęboko tkwią w każdym człowieku, więc partner może nie widzieć problemu i stwierdzić, że przesadzasz. Na przykład jeśli partner w dzieciństwie nie miał żadnych poza nauką obowiązków w domu, może być mu ciężko zrozumieć że wymagasz od niego pomocy w obowiązkach domowych, skoro w domu całe życie wszystko robiła mama. Warto jednak próbować, ponieważ życie z maminsynkiem jest uciążliwe.

Zobacz również:  Wygodne meble biurowe to podstawa

Partner po pewnym czasie może stać się dla ciebie bardziej dzieckiem niż mężczyzną. Możesz czuć złość, niechęć a partner w twoich oczach może stracić obraz prawdziwego mężczyzny. Jeśli jednak już szczerze porozmawiacie a ukochany zrozumie, że coś rzeczywiście jest nie tak poszukajcie razem sposobów aby zmienić obecną sytuację. Jeśli partner ma problem z dbaniem o siebie powiedz mu jak to widzisz, czego oczekujesz. Jeśli ma problem z pomaganiem w obowiązkach domowych ustalcie listę zadań, co kto i kiedy będzie robił aby żyło wam się wspólnie lepiej. Jeśli twój partner nie lubi na przykład zmywać naczyń zaproponuj, że możesz to wziąć na siebie ale w zamian on będzie musiał przejąć obowiązek którego ty nie lubisz. Pamiętaj, że jeśli zrozumiecie swoje potrzeby jest szansa na zmianę sytuacji na lepszą.

Jeśli czujesz iż matka jest za bardzo zaangażowana związek, co często zdarza się w przypadku związków z maminsynkiem, o tym również porozmawiajcie. Związek to relacja między dwiema osobami i nie ma w nim miejsca dla teściowej która zawsze, nawet jeśli nie jest o to proszona, ma dobrą radę. Nie obrażając partnera ani jego matki w rozmowie spróbuj postawić granicę i przypomnij partnerowi jak jest dla ciebie ważna wasza relacja oraz podejmowanie wspólnych decyzji bez udziału matki.

Zobacz również:  Ojcostwo w XXI wieku - jak pogodzić pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi?

Niekiedy jednak kroki podejmowane w kierunku zmiany maminsynka w mężczyznę mogą okazać się nieskuteczne a partner niechętny do zmian. Tylko i wyłącznie do ciebie należy decyzja czy chcesz być z taką osobą i zajmować się nią przez całe życie, jednocześnie znosząc ciągłe uwagi i rady teściowej. Pamiętaj jednak, że życie z takim facetem jest bardzo trudne i wyczerpujące więc jeśli nie ma możliwości poprawy nie bój się zmian i nie trwaj na siłę w takiej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *