Jak znaleźć miłość na Tinderze?

W XXI wieku Internet jest nieodzowną częścią naszego życia: używamy go do codziennej komunikacji ze znajomymi, robimy tam zakupy czy też sprawdzamy najnowsze informacje. Nic więc dziwnego, że dla milionów singli z całego świata wirtualna sieć stała się wielką szansą na zmianę swojego życia i znalezienie upragnionej miłości. Serwisy randkowe, zwłaszcza w okresie szalejącej pandemii, biją rekordy popularności, a coraz więcej osób poznaje na nich ciekawych ludzi i zawiązuje wartościowe relacje. Najpopularniejszą aplikacją tego typu od wielu lat jest już Tinder – jak skutecznie korzystać z tego niesamowitego narzędzia do poznawania nowych ludzi?

Wyjdź spoza własnej sfery komfortu!

Najważniejszą rzeczą na początek jest wyjście spoza własnej sfery komfortu i otworzenie się na Tindera. Szukanie partnera bądź partnerki przez aplikację randkową już dawno przestało być powodem do wstydu! Nie jest to też żaden akt desperacji – nie jest niczyją winą, że w swoim własnym otoczeniu nie znajduje się nikogo interesującego. W małych miejscowościach to, że ktoś założył Tindera może prowadzić do wzbudzenia plotek, co znacznie odstrasza niektórych przed rozpoczęciem używania tej aplikacji. Takim osobom należy jednak poradzić, żeby nie przejmowały się tym, co mówią o nich inni, bo chodzi o ich własne życie i nikomu nic do tego. Dodać można, że Tinder dawno już przestał mieć charakter aplikacji służącej do przelotnego seksu – zdecydowana większość osób korzysta z niego szukając wartościowych i długotrwałych relacji.

Zobacz również:  Stylowe etui na Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Stwórz dobry profil!

Statystycznie ocena profilu na Tinderze przez osobę po drugiej stronie zajmuje parę sekund – warto się więc postarać i zrobić coś, co faktycznie przyciągnie uwagę i zainteresuje naszą osobą potencjalnych kandydatów czy kandydatki! Po pierwsze: zdjęcie. Wbrew pozorom, największym „wzięciem” cieszą się zdjęcia wykonane tylną kamerką, prezentujące całą sylwetkę, a nie zwykłe selfie. Warto więc wrzucić jakąś fotkę, która pokazuje nas w ciekawych okolicznościach – najlepiej podczas wykonywania czynności, będących naszą pasją. Panom odradza się natomiast wstawianie zdjęć, na których prezentują swoje napięte muskuły – dziewczyny patrzą niechętnie na takie popisy, widzą w nich zwykłe pozerstwo. Do profilu warto załączyć krótki opis, w którym opowiemy trochę o sobie. Powinny być to zwięzłe hasła, parę rzeczy, które nas definiuje i które uważamy w sobie za najważniejsze. Dodatkowo, nawiązanie do opisu pozwala drugiej osobie w zdecydowanie ciekawszy sposób rozpocząć konwersację po ewentualnym sparowaniu, co od razu pozytywnie wpłynie na dynamikę rozmowy.

Nie pisz w nieskończoność!

Przede wszystkim jednak musimy pamiętać, że sensem Tindera jest poznawanie się, a następnie przenoszenie zawartych znajomości poza świat wirtualny. Jeżeli kontakt z drugą osobą ograniczać się będzie tylko i wyłącznie do pisania, siłą rzeczy w końcu po prostu zaniknie. Rozmowa na Tinderze subtelnie i nienachalnie powinna więc dążyć do zwykłego spotkania – dopiero ono zweryfikuje czy faktycznie jest sens dalej utrzymywać kontakt czy należy spróbować gdzie indziej. Kiedy zaproponować spotkanie drugiej osobie? Nie ma na takiego pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli czujemy, że mamy po drugiej stronie osobę wartą uwagi, nie warto czekać. Dziewczyny rzadko piszą na Tinderze z jednym facetem – nie pospieszysz się, to umówi się z nią na randkę inny.

Zobacz również:  Sklep rockowy z alternatywną odzieżą

Randka z Tindera – co warto wiedzieć?

Randki z Tindera bywają bardzo różne: czasami rozmowa klei się bezproblemowo, czasami każde słowo wydaje się wymuszone i obie strony czują zażenowanie. Warto jednak próbować – tylko w ten sposób przybliżymy swoje szansę na znalezienie odpowiedniego partnera bądź partnerki. Praktyka pokazuje, że z inicjatywą spotkania wychodzą najczęściej mężczyźni. Co zrobić wobec tego, żeby dziewczyna się na spotkanie zgodziła? Należy przede wszystkim zaproponować jej spotkanie w miejscu publicznym – spacer w centrum miasta czy obiad w restauracji. Zaproszenie kobiety na wino we własnym mieszkaniu wzbudzi podejrzenia i niechęć, nawet jeżeli mamy całkowicie czyste intencje. Musimy mieć na uwadze to, że przeciętny mężczyzna najbardziej w randkach z Tindera boi się niezręcznej ciszy, natomiast dziewczyna tego, że zostanie pobita czy zgwałcona. Pierwsze spotkanie musi więc koniecznie odbyć się w takim miejscu, żeby kobieta czuła się po prostu bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *