Rady dla kobiet rozpoczynających przygodę z siłownią

Siłownia nie jest wcale takim miejscem, w którym mogą trenować tylko i wyłącznie panowie. Tak naprawdę to placówka dostępna bez wyjątku dla wszystkich. Każdy, kto tylko chce popracować nad swoim ciałem, psychiką, kondycją bądź wytrzymałością spokojnie może się do niej zapisać. Kobieta na siłowni jest w stanie poczuć się tak samo świetnie jak niejeden mężczyzna. Wystarczy, że przekona się właśnie do tej formy aktywności fizycznej. A z kilku powodów warto to zrobić.

Jakie treningi są odpowiednie dla kobiet?

Siłowy trening jest jedną z efektywniejszych form aktywności w kontekście sylwetkowym. Wspaniale modeluje figurę. Pozwala nie tylko schudnąć, ale też i delikatnie nadbudować mięśnie oraz ujędrnić ciało. Działa wręcz antycellulitowo. W przeciwieństwie do biegania czy innych wysiłków cardio nie tworzy sylwetki typu „skiny fat”, będącej figurą szczupłą, aczkolwiek totalnie niewytrenowaną. Siłownia sprawia, że ciało nabiera apetycznych i wyjątkowo kobiecych kształtów. A mimo iż są to kwestie typowo fizyczne, to jednak warto o nie zadbać, by poczuć się pewniej. Każda kobieta chciałaby się przecież chwalić wysoką samooceną. To dzięki niej życie momentalnie staje się przyjemniejsze.

Kobieta na siłowni – czyli nie tylko rowerek i bieżnia!

Na pewno warto zawalczyć ze stereotypem, jakoby kobieta na siłowni mogła ćwiczyć wyłącznie na bieżni czy rowerku stacjonarnym. Absolutnie nie jest to prawda. Panie powinny więc równie aktywnie co mężczyźni korzystać ze strefy z wolnymi ciężarami. Jeżeli jednak początkowo te wszystkie hantle czy sztangi są dla nich czymś przerażającym, mogą powoli oswajać się z większym obciążeniem przy pomocy specjalnych maszyn. Takie urządzenia są akurat proste w obsłudze. Działają wręcz intuicyjnie, tak więc wystarczy na nie wejść, aby chociaż przez krótką chwilę popracować nad swoimi mięśniami.

Zobacz również:  Idealny sprzęt do grania w tenisa

Trening siłowy kobiet znacząco różni się od treningu mężczyzn, tak więc nie należy go kopiować od swojego partnera. Paniom zależy zwykle na większych pośladkach i szczupłych brzuchach, tak więc muszą one dostosować tryb ćwiczeń do swoich indywidualnych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *