Magnetyczne klocki, czyli przyjemny rozwój Twojego dziecka

Dzieci uwielbiają się bawić i dzięki temu mogą się prawidłowo rozwijać oraz zdobywać nowe umiejętności. Wiele zabawek, które potencjalnie nie służą do niczego więcej, w rzeczywistości stanowi pomoc dydaktyczną i edukacyjną. Klocki magnetyczne to odmiana, która oprócz możliwości budowania wymyślnych projektów, daje szansę na rozwijanie także innych umiejętności.

Kreatywne myślenie

Wyobraźnia dziecięca nie ma granic, lecz warto ją dodatkowo wspierać i rozwijać. Wraz z dorastaniem wiele dzieci traci są naturalną kreatywność oraz nieograniczoną wyobraźnię, a wszelkie wymagające tego zajęcia stają się trudne i skomplikowane. W związku z tym, klocki magnetyczne to idealna zabawka wspomagająca wyobraźnię oraz kreatywność dziecka. Możliwość łączenia pojedynczych elementów w ciekawe budowle i planowanie kolejnych figur to również ogromna satysfakcja dla dziecka.

Myślenie przestrzenne

Wykorzystując zwykłe klocki do budowy różnego rodzaju figur i obiektów, najczęściej dziecko ma w pewien sposób ograniczone możliwości. Przede wszystkim ze względu na kształt standardowych klocków, które nie do końca pozwalają na budowanie przestrzenne. Magnetyczne klocki łącząc się ze sobą w zupełnie inny sposób, dają znacznie więcej wariantów. Budowanie z klocków magnetycznych rozwija u dziecka myślenie przestrzenne i rozwijanie tego w naprawdę niesamowitym tempie. Logiczne myślenie i obserwowanie powstających obiektów, wymusza u dziecka rozwój pewnych obszarów w mózgu. Zadbanie o tego typu rozwijające zabawy i aktywności już w dzieciństwie, pozwala osiągać znacznie lepsze wyniki w szkole i nauce w późniejszym wieku.

Zobacz również:  Baletki to świetny pomysł na buty dla dziewczynki

Brak nudy

Niestety dzieci charakteryzują się brakiem zainteresowania wieloma zabawkami na dłużej niż zaledwie kilka minut. Jest to sytuacja często bardzo męcząca dla rodziców lub opiekunów. Wybierając i kupując nowe zabawki, starają się więc kierować zainteresowaniami dziecka i liczą na dłuższe chwile zajęcia się zabawą. Klocki magnetyczne to jedna z niewielu zabawek, która potrafi pochłonąć dziecko na długo i zainteresować je. Przede wszystkim brak ograniczeń w możliwościach budowania dowolnych obiektów o najróżniejszych kształtach. Ponadto sam fakt łączenia się klocków ze sobą w sposób magnetyczny jest dla wielu dzieci zagadką, która najbardziej ich interesuje. Oprócz aktywnego i przemyślanego wspierania rozwoju i edukacji dziecka, rodzic decydując się na klocki magnetyczne, inwestuje również w długą i ciekawą zabawę swojej pociechy, a także odrobinę wolnego i spokojnego czasu dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *