Magnetyczne klocki, czyli przyjemny rozwój Twojego dziecka

Dzieci uwielbiają się bawić i dzięki temu mogą się prawidłowo rozwijać oraz zdobywać nowe umiejętności. Wiele zabawek, które potencjalnie nie służą do niczego więcej, w rzeczywistości stanowi pomoc dydaktyczną i edukacyjną. Klocki magnetyczne to odmiana, która oprócz możliwości budowania wymyślnych projektów, daje szansę na rozwijanie także innych umiejętności.

Kreatywne myślenie

Wyobraźnia dziecięca nie ma granic, lecz warto ją dodatkowo wspierać i rozwijać. Wraz z dorastaniem wiele dzieci traci są naturalną kreatywność oraz nieograniczoną wyobraźnię, a wszelkie wymagające tego zajęcia stają się trudne i skomplikowane. W związku z tym, klocki magnetyczne to idealna zabawka wspomagająca wyobraźnię oraz kreatywność dziecka. Możliwość łączenia pojedynczych elementów w ciekawe budowle i planowanie kolejnych figur to również ogromna satysfakcja dla dziecka.

Myślenie przestrzenne

Wykorzystując zwykłe klocki do budowy różnego rodzaju figur i obiektów, najczęściej dziecko ma w pewien sposób ograniczone możliwości. Przede wszystkim ze względu na kształt standardowych klocków, które nie do końca pozwalają na budowanie przestrzenne. Magnetyczne klocki łącząc się ze sobą w zupełnie inny sposób, dają znacznie więcej wariantów. Budowanie z klocków magnetycznych rozwija u dziecka myślenie przestrzenne i rozwijanie tego w naprawdę niesamowitym tempie. Logiczne myślenie i obserwowanie powstających obiektów, wymusza u dziecka rozwój pewnych obszarów w mózgu. Zadbanie o tego typu rozwijające zabawy i aktywności już w dzieciństwie, pozwala osiągać znacznie lepsze wyniki w szkole i nauce w późniejszym wieku.

Zobacz również:  Co możesz usłyszeć jeśli nie chcesz mieć dzieci i jak reagować

Brak nudy

Niestety dzieci charakteryzują się brakiem zainteresowania wieloma zabawkami na dłużej niż zaledwie kilka minut. Jest to sytuacja często bardzo męcząca dla rodziców lub opiekunów. Wybierając i kupując nowe zabawki, starają się więc kierować zainteresowaniami dziecka i liczą na dłuższe chwile zajęcia się zabawą. Klocki magnetyczne to jedna z niewielu zabawek, która potrafi pochłonąć dziecko na długo i zainteresować je. Przede wszystkim brak ograniczeń w możliwościach budowania dowolnych obiektów o najróżniejszych kształtach. Ponadto sam fakt łączenia się klocków ze sobą w sposób magnetyczny jest dla wielu dzieci zagadką, która najbardziej ich interesuje. Oprócz aktywnego i przemyślanego wspierania rozwoju i edukacji dziecka, rodzic decydując się na klocki magnetyczne, inwestuje również w długą i ciekawą zabawę swojej pociechy, a także odrobinę wolnego i spokojnego czasu dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *