Jak szybko posprzątać łazienkę?

Gdy goście dzwonią, aby poinformować o tym, że już za moment wpadną z niezapowiedzianą wizytą, wszyscy od razu rzucamy się do sprzątania. Oczywiście nie mamy wtedy czasu na to, by zająć się porządkami jakoś szczególnie dokładnie, dlatego powinniśmy się skupić na tych rzeczach, które najbardziej mogą rzucać się w oczy. Przeważnie będzie to łazienka. To o to pomieszczenie raczej nie dbamy na co dzień. Na szczęście nawet w przeciągu dziesięciu minut jesteśmy w stanie doprowadzić ją do stanu użyteczności.

Szybkie sprzątanie łazienki – porady

To, na co sami zwykle zwracamy największą uwagę, gdy korzystamy z łazienki u kogoś znajomego, to przede wszystkim lustro oraz urządzenia sanitarne. Tymi powierzchniami zajmijmy się w pierwszej kolejności. One stworzą pozór, jak gdyby cała łazienka była idealnie wysprzątana. Weźmy więc produkty do sprzątania łazienki i od razu obficie spryskajmy nimi lustro, toaletę, umywalkę i zewnętrzną część kabiny prysznicowej bądź wanny. Wszystko wytrzyjmy dokładnie mokrą gąbką, a później osuszmy powierzchnie do sucha przy pomocy czystej ściereczki bądź ręcznika papierowego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę sprzątając łazienkę?

Teraz czas zająć się dodatkowymi elementami. W tym momencie żadne dodatkowe produkty do sprzątania raczej nie będą nam już potrzebne. Stare ręczniki umieśćmy więc w koszu na brudną bieliznę i na ich miejscu powieśmy te nowe i czyste. Jeżeli nasz kosz się nie domyka, bo jest w nim cała masa ubrań, od razu nastawmy też pralkę – zajmie nam to zaledwie pół minuty, a efekt będzie widoczny od razu. Nieużywane kosmetyki odłóżmy natomiast na miejsce. Nie próbujmy ich sortować czy segregować, bo w ten sposób tylko stracimy czas. Możemy po prostu umieścić je w szafkach i zamknąć, aby nie były one widoczne dla innych.

Zobacz również:  Świeczki pływające - czy warto się na nie zdecydować?

Jeżeli pozostanie nam jeszcze chwilka wolnego czasu, możemy na szybko umyć podłogę. Nie musimy nawet używać w tym celu jakiegoś specjalnego płynu do czyszczenia kafelek bądź paneli. Niektóre produkty do sprzątania łazienki (np. płyny do mycia szyb) są tak uniwersalne, że świetnie nadają się nawet do mycia podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *