Jak najlepiej wyglądać w męskiej koszuli?

Koszula to podstawowy element ubioru każdego mężczyzny, który aspiruje do bycia eleganckim i schludnym. Dobór odpowiedniej koszuli nie jest prosty i by ładnie wyglądać należy spędzić trochę czasu na przymierzaniu. Nie trzeba jednak znać się na modzie, aby wybrać tę właściwą.

Po pierwsze fason

Zadając sobie pytanie jak dobrać koszulę, należy zacząć od określenia fasonu. Najczęściej dostępnymi na rynku są slim, fit i regular oraz rozmaite połączenia tych trzech. Fasony slim i fit przeznaczone są przede wszystkim dla mężczyzn o idealnej figurze i klasycznych kształtach. Dla tych, którzy nie cieszą się perfekcyjnym ciałem, model regular będzie bardziej odpowiedni. Choć nie zawsze. Często bowiem to, czy koszula dobrze wygląda, zależy od gustów i upodobań i do każdej należy podchodzić indywidualnie. Na samym końcu najważniejsze jest, jak się w koszuli czujemy.

Rozmiar bardzo ważny

Zastanawiając się jak dobrać koszulę, powinno się przede wszystkim brać pod uwagę rozmiar. Istotne jest, aby koszula nie była za mała, gdyż wtedy nie będzie dobrze wyglądać, zaś każda niedoskonałość ciała będzie nieprzyjemnie widoczna. Dobrze dobrana koszula nie może też być za duża, gdyż wtedy traci cały swój urok. Zbyt duży rozmiar koszuli spowoduje, że będzie wiele luźnych miejsc, które szybciej się pogną i tracą ładny wygląd. 

Zobacz również:  Piżamy męskie - idealny pomysł na prezent świąteczny

Rozmiar koszuli należy wybrać mierząc obwód w klatce piersiowej, a także na szyi. Są to dwa najważniejsze miejsca, które powinno się brać pod uwagę przy ustalaniu idealnej wielkości. Ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na fakt, że nie wszystkie marki odzieżowe mają ten sam, standardowy rozmiar, choć niektóre z nich rzeczywiście stosują podobną tabelę rozmiarów.

Okazja ma znaczenie

O tym jaką koszulę wybrać powinna także decydować okazja. Inne bowiem koszule zalecane są na ślub i wesele, jeszcze inne na pogrzeb, imprezę firmową, czy obronę dyplomu. Można mieć różne zdania o tym, jaka koszula jest najbardziej odpowiednia do wydarzenia, w którym będzie się brało udział, jednak niektóre zasady godne są zapamiętania. Na uroczyste i podniosłe chwile nie powinno się wybierać koszuli zbyt ekstrawaganckiej, o pstrokatych kolorach, lub z niecodziennymi wzorami. Proste i eleganckie koszule sprawdzają się najlepiej na bardziej oficjalne okazje, jak na przykład obrona pracy magisterskiej, czy wizyta w urzędzie. Na imprezie firmowej można pozwolić sobie na większą dowolność i nierzadko styl i elegancja zależeć będą od pomysłowości. 

Najbardziej istotne jednak w kwestii tego, jaką wybrać koszulę, jest to, żebyśmy czuli się w niej komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *