Lokata na nowe środki — na czym polega?

Szukasz sposobu na bezpieczne i pewne zyski? Załóż lokatę na nowe środki! W artykule wyjaśnimy, jak działa w praktyce. Podpowiemy również, jak ją założyć i dlaczego warto zrobić to właśnie teraz.

Gromadzone na nieoprocentowanym rachunku bankowym lub w przysłowiowej skarpecie pieniądze nie tylko na siebie nie zarabiają, ale także — z miesiąca na miesiąc — tracą swoją wartość. Wszystko za sprawa inflacji, czyli regularnego wzrostu cen w gospodarce. To właśnie z powodu inflacji za zaoszczędzone dziś 2000 zł kupisz zdecydowanie więcej niż za kilka miesięcy czy rok.
Aby uchronić swoje pieniądze przed utratą wartości, sięgnij po sprawdzone narzędzia bankowe, które pozwalają im zarabiać. Jednym z nich jest lokata bankowa. Czym jest w praktyce?

Czym jest lokata bankowa?

Lokata bankowa jest rodzajem umowy z bankiem. Zgodnie z jej zapisami oddajesz do dyspozycji banku określony kapitał. W zamian za możliwość dysponowania Twoimi pieniędzmi bank wypłaca zysk w postaci odsetek.
To właśnie one stanowią Twój zarobek z lokaty. W zależności od okresu trwania umowy lokata może przybierać formę krótkoterminową (do 12 miesięcy) lub długoterminową (powyżej 12 miesięcy). Szczególnym rodzaje lokaty jest lokata na nowe środki. Czym jest w praktyce i dlaczego warto po nią sięgnąć?

Lokata na nowe środki — co to znaczy?

Lokata na nowe środki jest rodzajem tradycyjnej lokaty bankowej. Zazwyczaj przybiera ona formę lokaty krótkoterminowej. Jak wskazuje jej nazwa, możesz umieścić na niej wyłącznie nowe środki finansowe. Czym są w rzeczywistości nowe środki? Definicje tego pojęcia wskazuje w praktyce instytucja finansowa. Mówiąc w sporym uproszczeniu, za nowe środki finansowe można uznać te, które stanowią nadwyżkę w stosunku do środków umieszczonych na rachunkach (osobistych i oszczędnościowych) lub depozytach w danej instytucji finansowej.

Dlaczego warto założyć lokatę właśnie teraz?

Jeśli kiedykolwiek rozważałeś założenie lokaty bankowej to najlepszy moment, aby to zrobić. Dlaczego? Na skutek wzrostu stóp procentowych wzrosło nie tylko oprocentowanie kredytów, ale także lokat. Założenie lokaty bankowej jest wiec dziś zdecydowanie bardziej opłacalne niż kiedykolwiek wcześniej.

Lokata na nowe środki — dlaczego warto ja założyć?

Lokata na nowe środki to skuteczny sposób na gromadzenie i pomnażanie oszczędności. Dzięki niej:

  • zarobisz więcej niż na innych lokatach. Oprocentowane lokat na nowe środki jest z reguły zdecydowanie wyższe niż oprocentowanie tradycyjnych depozytó Sięgając po taki produkt, zarobisz więc zdecydowanie więcej nie na „zwykłej” lokacie;
  • ochronisz pieniądze przed inflacją. Kapitał gromadzony w skarbonce lub na nieoprocentowanym rachunku bankowym nie tylko na siebie nie zarabia, ale także traci swoją wartość. Dzięki wysoko oprocentowanej lokacie ochronisz oszczędności przed spadkiem wartości w czasie;
  • wyeliminujesz ryzyko straty oszczędności. Umieszczając swoje pieniądze na lokacie, zachowasz pewność, że ich nie stracisz. Każda zdeponowana złotówka jest bowiem chroniona Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W przypadku bankructwa lub niewypłacalności instytucji finansowej BFG wypłaci zdeponowany kapitał do równowartości 100 tys. euro;
  • już na starcie dowiesz się, ile zarobisz. Jeśli wybierzesz lokatę na nowe środki ze stałym oprocentowaniem, już na starcie precyzyjnie wyliczysz, ile zysku przyniesie lokata. Aby wyliczyć wartość zysku, skorzystaj z kalkulatora lokaty na nowe środki dostępnego na stronie www wybranej przez Ciebie lokaty. Po wpisaniu długości okresu lokacyjnego i wartości oprocentowania dowiesz się, ile zysku przyniosą Twoje oszczędności.

    Lokata na nowe środki to znakomity sposób, aby chronić swoje pieniądze przed inflacją i zmotywować je do zarabiania. Dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości pozwala wygenerować odczuwalne dla portfela zyski bez ryzyka utraty kapitału.
Zobacz również:  Wózek widłowy - jaki model będzie odpowiedni w pracy?

Źródło: https://aobiznes.pl/aktualnosci/porady/lokata-na-nowe-srodki-co-to-znaczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *