Czym zajmuje się osteopata we Wrocławiu?

Osteopatia zalicza się do dziedziny medycyny niekonwencjonalnej. Postawienie diagnozy oraz leczenie dysfunkcji narządów ruchu opiera się głównie na użyciu wyłącznie rąk osteopaty.

W ramach przeprowadzonego leczenia wykonuje się osteopatię stawów, tkanek miękkich i nerwów, które korzystnie oddziałują na nerwowo-mięśniowy system człowieka. Ma to bezpośredni wpływ na cały organizm oraz poprawia psychikę ludzką.

Kim jest osteopata i jak wygląda terapia osteopatyczna?

Osteopata we Wrocławiu to specjalista, który zajmuje się manualnym leczeniem schorzeń. Pomoc oferuje osobom dorosłym, ale także dzieciom.

Profesjonalnym osteopatą może być magister fizjoterapii albo lekarz medycyny, który ukończył kilkuletnie szkolenie osteopatyczne oraz napisał i obronił pracę dyplomową z zakresu osteopatii. Dodatkowo kandydat na osteopatę powinien ukończyć podyplomowe studia medycyny osteopatycznej przeznaczone dla fizjoterapeutów i lekarzy, które podlegają przepisom ustawy o szkolnictwie wyższym.

W jaki sposób wygląda terapia prowadzona przez osteopatę?

Fachowiec zajmujący się osteopatią musi mieć szeroką wiedzę autonomiczną i fizjologiczną, a także doskonale znać się na biomechanice układu kostno-mięśniowego. W ten sposób jest w stanie stymulować procesy naprawcze organizmu. Osteopatia składa się z diagnozy strukturalnej i techniki funkcjonalnej.

Techniki strukturalne opierają się na bezpośredniej pracy na narządach wewnętrznych lub tkankach pacjenta. Wykonując takie działania, osteopata chcę poprawić ruchomość, zmniejszyć napięcia oraz uruchomić drenaż żylny i limfatyczny.

Natomiast techniki funkcjonalne polegają na delikatnej pracy z tkankami pacjenta. Pozwala to wyeliminować przykurcze, wszelkie zaburzenia czynnościowe narządów grzewczych oraz zespół uciskowy naczyń i nerwów.

Zobacz również:  Zadbaj o siebie - zacznij stosować zdrową dietę już dziś!

Kiedy warto wybrać się do osteopaty we Wrocławiu?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których warto skorzystać z usług osteopaty we Wrocławiu. Przede wszystkim należy umówić się na wizytę, gdy dolegają nam ostre i przewlekłe zespoły bólowe występujące w układzie kostno-stawowym lub w kręgosłupie. Dodatkowo do specjalisty trzeba zapisać się, gdy odczuwamy problemy w funkcjonalnych schorzeniach układu gastroenterologicznego, urologicznego, oddechowego, krążenia, a nawet ginekologicznego.

Jeżeli cierpimy na regularne bóle głowy, migrenę oraz zawroty to także osteopata będzie mógł pomoc. Terapia osteopatyczna jest również świetnym rozwiązaniem, gdy cierpimy na stany pourazowe i przeciążeniowe. Leczenie może pomóc także w urazach okołoporodowych u dzieci oraz w wadach postawy.

Osteopaci zachęcają również do skorzystania z ich usług wszystkie osoby cierpiące na zespoły psychosomatyczne, lękowe i depresję. Terapie mogą wspomóc również sprawność ruchową, zastoje limfatyczne oraz wzmocnienie organizmu.

Warto wiedzieć, że regularnie wykonywana osteopatia będzie miała pozytywny wpływ na poprawę i utrzymanie zdrowia. Mimo tego, że osteopata nie jest wstanie wyleczyć wszystkiego to jednak jest to bardzo dobra alternatywa dla standardowej medycyny czy fizjoterapii. Może być również świetnym uzupełnieniem standardowej opieki medycznej.

Skorzystaj z oferty specjalisty i umów się na wizytę na stronie https://osteopata-wroclaw.pl

Zobacz również:  Jakie korzyści dla organizmu przynosi trening crossfit?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *