Łysiejesz? Skutecznie pozbądź się problemu

Łysienie jest jedną z chorób, która objawia się przerzedzeniem lub utratą włosów. Nie da się ukryć, że z punktu widzenia estetyki, jest to niezwykle kłopotliwa sytuacja. Okazuje się, że z tym problemem borykają się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a wiek nie jest wcale głównym kryterium występowania tej choroby. Jeśli więc zauważyliśmy u siebie symptomy łysienia, dzięki mikropigmentacji skóry głowy, możemy skutecznie pozbyć się tego problemu.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to jedna z innowacyjnych metod, dzięki której możliwe jest stworzenie imitacji mieszków włosowych. Okazuje się także, że jest to jedyna metoda, która pozwala uzyskać szybkie i długotrwałe efekty, a także może mieć ona zastosowanie we wszystkich rodzajach łysienia i wypadania włosów. Mikropigmentacja skóry głowy sprawdzi się też w przypadku krótkich jak i długich włosów, co ma ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku kobiet, gdyż już po pierwszym zabiegu, daje ona zadowalające efekty. Dzięki temu zabiegowi można szybko przywrócić naturalną linię włosów i uzupełnić ich przerzedzenia. Jeśli więc jesteś dumnym posiadaczem lub posiadaczką długiej fryzury, a niektóre partie kosmyków uległy przerzedzeniu, to właśnie mikropigmentacja skóry głowy pomoże się z tym uporać, gdyż da efekt optycznego zagęszczenia włosów. Zabieg jest też przeznaczony dla osób, które chcą uporać się z niezbyt estetycznymi bliznami na owłosionej skórze głowy. Okazuje się, że mikropigmentację, można wykonać aż w 40 odcieniach, co znacznie ułatwi dopasowanie jej do naturalnego koloru włosów.

Zobacz również:  Fibryna - białko, które zrewolucjonizowało medycynę estetyczną

Kiedy warto przeprowadzić zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to przede wszystkim metoda na rekonstrukcję owłosienia. Warto ją wykorzystać, w przypadkach takich jak:

  • problem łysienia androgenowego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn
  • problem dotyczący przerzedzenia się włosów, szczególnie na szczycie głowy i pojawienie się zakoli
  • problem łysienia plackowatego
  • problem blizn po urazach, a także po interwencjach chirurgicznych, a także blizny po przeszczepach włosów
  • problem łysienia całkowitego

Dzięki zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy pacjenci na nowo mogą odzyskać wiarę w siebie i pozbyć się kompleksów, wynikających z wyglądu ich fryzury.

Efekty zabiegu i wygląd tuż po wygojeniu się

Jak już zostało to wspomniane, efekty mikropigmentacji skóry głowy są widoczne praktycznie od razu. Już po pierwszym zabiegu, można zauważyć wyraźne zagęszczenie, nie mniej jednak, zaleca się wykonywanie 3 a nawet 4 serii, by uzyskać optymalne efekty. Oczywiście, trzeba wykazać się odrobiną cierpliwości, gdyż po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, niezbędny jest okres rekonwalescencji do pełnego wygojenia się. Nie mniej jednak, możemy oczekiwać bardzo naturalnych efektów, jeśli zabieg został przeprowadzony prawidłowo. Wygojony, idealny efekt, jest możliwy do uzyskania, o ile została dobrana odpowiednia technika zabiegu, a także pigment. Oznacza to, że przed zdecydowaniem się na mikropigmentację, warto jest rozsądnie wybrać klinikę i osobę, która taki zabieg przeprowadzi.

Zobacz również:  Jakimi metodami można wybielić zęby?

Zainteresowany zabiegiem? Odwiedź stronę klinikasmp.pl i umów się na wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *