Fibryna – białko, które zrewolucjonizowało medycynę estetyczną

Fibryna to coraz częstsze pytanie pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Zwyczajne – wydawałoby się – białko, które zrobiło niemałą rewolucję w dziedzinie, jaką jest właśnie medycyna estetyczna. Dlaczego cieszy się ona tak dużą popularnością. Gdzie można wykonać zabiegi z użycie fibryny we Wrocławiu?

Magiczna krew

Fibryna jest białkiem, które naturalnie występuje w ludzkiej krwi. To właśnie z niej uzyskuje się fibrynę, która ma służyć zabiegom medycyny estetycznej. Z tego też względu zabiegi z użyciem fibryny we Wrocławiu cieszą się taką popularnością. Dzięki temu, że materiał do nich pobierany jest z krwi pacjenta, można zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań, w tym reakcji alergicznych. Zabieg z użyciem fibryny poprzedza pobranie krwi od pacjenta. Zanim jednak do tego dojdzie, musi on wykonać morfologię, aby sprawdzić ogólne parametry krwi. Przed samym pobraniem pacjent powinien wypić sporo wody – około 4-5 szklanek. Następnie krew jest odpowiednio obrabiana, tak aby uzyskać z niej niezbędną do przeprowadzenia zabiegu fibrynę, którą wstrzykuje się w skórę pacjenta. Ma ona za zadanie poprawić kondycję skóry, wzmocnić ją i uelastycznić. Pozwala wygładzić zmarszczki oraz pozbyć się niechcianych blizn czy rozstępów. Jej działanie usprawnia krążenie, przez co skóra wygląda młodziej i jest bardziej odżywiona. Zabieg z użyciem fibryny należy powtarzać co około 6 miesięcy, jednak każdy pacjent dostaje indywidualne wskazówki co do tego, jak ma postępować i jak często powtarzać zabiegi z użyciem fibryny.

Zobacz również:  Jakimi metodami można wybielić zęby?

W pełni bezpieczne

Zabiegi z użyciem fibryny są w pełni bezpieczne, przez co zyskują aprobatę nawet tych, którzy stronią od chemicznych środków wstrzykiwanych pod skórę. Chodzi bowiem o to, że fibryna pozyskiwana jest z własnej krwi pacjenta, przez co jest ona naturalnym preparatem. To również sprawia, że pacjenci nie odczuwają po zabiegu efektów ubocznych, nie występują również niepożądane reakcje alergiczne. Warto mieć na uwadze, że zabiegi z użyciem fibryny może wykonać jedynie lekarz posiadający odpowiednie uprawnienia. Choć nie jest to zabieg mocno inwazyjny, a pacjent nie ma do czynienia z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi (co ma miejsce na przykład w przypadku zabiegów z użyciem kwasów), to jednak już samo pobranie krwi może być wykonane jedynie przez odpowiedniego specjalistę, lekarza. Warto pamiętać, że nawet najbardziej doświadczony kosmetolog nie ma takich uprawnień. We Wrocławiu jest jednak wiele gabinetów medycyny estetycznej, w których pracują doświadczeni lekarze. 

Dowiedź się więcej o zabiegu: https://noaclinic.pl/medycyna-estetyczna/fibryna-bogatoplytkowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *