Wózek widłowy – jaki model będzie odpowiedni w pracy?

Jak wybrać maksymalny udźwig dla swojego wózka widłowego? Jaki model wózka wybrać, który będzie efektywny i wydajny? Czy warto zdecydować się na wózek widłowy używany z gwarancją, czy postawić na droższy – nowy?

Aby wybrać maksymalny udźwig, który spełnia Twoje wymagania, należy zadać sobie następujące pytania: z czym będzie musiał zmierzyć się wózek widłowy w pracy, Jaka jest średnia waga ładunku czy jaki będzie najcięższy ładunek, który będziesz musiał podnieść.

Jaki wózek widłowy wybrać?

Przy wyborze wózka widłowego niezwykle ważny jest rodzaj ładunku. Specjalne akcesoria są zaprojektowane tak, aby poprawić udźwig standardowych wózków widłowych i pomóc w bardziej efektywnym przemieszczaniu ładunku. Wymiary ładunku określają jego punkt przyłożenia oraz długość wideł. Należy pamiętać, że im dłuższe widły, tym niższa wysokość podnoszenia. Wózek w magazynach służy do kompletacji zamówień. To idealne rozwiązanie do przenoszenia, podnoszenia i układania w stosy w magazynach i nie tylko. Ładowność wynosi około 1 do 2 ton. Do zalet tego typu wózków widłowych należy optymalna prędkość jazdy oraz maksymalny komfort użytkowania w różnych warunkach. Nadaje się tylko do poziomego podłoża o maksymalnym nachyleniu od 5 do 10%. Wózki widłowe Poznań zaprojektowane są w celu optymalizacji kompletacji towarów.

Zobacz również:  Jak wykonać naturalne środki czystości?

Jakie inne kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze wózka widłowego? Aby zmniejszyć trudność pracy, idealnie jest wybrać przestronną kabinę, aby ułatwić zmianę pozycji kierowcy wózka widłowego, zapewnić łatwe wsiadanie i wysiadanie oraz lepszą widoczność.  Nie bez znaczenia jest także pneumatyka. Miękkie, solidne opony sprawią, że korzystanie z wózka widłowego będzie o wiele bardziej komfortowe. 

Inwestycja w odpowiedni sprzęt do magazynu

Sprzęt magazynowy może być drogi. Dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w dobry, niezawodny wózek widłowy, ponieważ wadliwe lub zawodne produkty mogą prowadzić do przestojów w centrum logistycznym. Jednym ze sposobów na znalezienie odpowiedniego wózka jest przyjrzenie się opiniom użytkowników, którzy już mieli okazję pracować na danym sprzęcie. Wybór odpowiedniego wózka widłowego jest ważny dla Twojej firmy. Wpływa na wszystko, począwszy od kosztów operacyjnych, wydajności, morale pracowników i zarządzania zapasami. Istnieje szeroka gama wózków widłowych, a każdy z nich jest przeznaczony do konkretnych zadań. Skąd więc wiedzieć, jaki model będzie odpowiedni? Przy wyborze odpowiedniego wózka widłowego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników takich jak teren, gdzie wózek będzie pracował. Otoczenie będzie miało wpływ na typ wózka widłowego, wybór opon i rodzaj paliwa. Weź pod uwagę powierzchnię podłogi i warunki, w których wózek widłowy będzie pracował. Także dużym błędem byłoby wybranie wózka widłowego o maksymalnym udźwigu, który jest poniżej Twoich potrzeb. Ważne jest, aby spojrzeć na średnią wagę ładunku oraz maksymalną. Inwestycja w odpowiedni sprzęt do magazynu to inwestycja na wiele kolejnych lat, dlatego warto zakup przemyśleć i dobrze się nad nim zastanowić.

Zobacz również:  Jak wybrać biuro rachunkowe w Szczecinie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *