Jak wykonać naturalne środki czystości?

Natura zawsze będzie lepsza od zwykłej chemii. Ta zasada nie tyczy się zresztą wyłącznie samych kosmetyków. Warto bowiem wykorzystać naturalne wyroby także do tworzenia domowych środków czystości. Będą to i skuteczne, i bezpieczne produkty do sprzątania, które świetnie poradzą sobie z usunięciem brudu, a przy okazji nie wpłyną negatywnie na organizm.

Skuteczne naturalne środki czystości

Doskonałym produktem czyszczącym jest roztwór wykonany z wody i octu. Chyba każdy go zna. Jest to najprostszy domowy środek do czyszczenia, jaki tylko można sobie wyobrazić. Pomimo prostoty charakteryzuje się on jednak wysoką skutecznością działania. Znakomicie radzi sobie przede wszystkim z czyszczeniem łazienki (głównie ubikacji, umywalki, wanny i prysznica), ale też z myciem luster oraz urządzeń kuchennych. Warto jednak zaznaczyć, że octu nie należy używać w połączeniu z produktami zawierającymi chlor, czyli przede wszystkim wybielaczami. W ten sposób dojdzie bowiem do emisji trujących związków, które mogą wywołać alergie skóry lub trwale uszkodzić wzrok.

Drugim, niemalże tak samo popularnym wyrobem do czyszczenia jest soda oczyszczona. To substancja w pełni biodegradowalna. Nie jest ona szkodliwa ani dla człowieka, ani dla naturalnego środowiska. Aby jednak użyć sody do czyszczenia jakichkolwiek powierzchni, należy upewnić się, że jest ona świeża, czyli że jej termin przydatności do spożycia wciąż jest aktualny. Sodę można po prostu rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłej wody, aż do wytworzenia piany. Taki roztwór poradzi sobie z usunięciem kamienia w łazience oraz przypalonych plam na kuchence bądź czajniku.

Zobacz również:  Idealny sprzęt do grania w tenisa

Naturalne środki czystości mogą być też używane do czyszczenia kurzu, czyli do sprzątania mebli (nawet tych drewnianych). Zamiast więc korzystać z tradycyjnych sklepowych sprayów, lepiej wykonać sobie taki środek samodzielnie. Wystarczy wymieszać ze sobą szklankę ciepłej wody, 1/4 szklanki octu, jedną łyżkę oliwy z oliwek i kilka kropelek dowolnego olejku zapachowego. Roztwór należy przelać do butelki z atomizerem i używać go dokładnie tak samo jak zwykłego preparatu do kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *