Idealny sprzęt do grania w tenisa

Babolat to firma, która już od wielu, wielu lat znajduje się na rynku, oferując sprzęt wszystkim tenisistom. Nie tylko tym mniej znanym, ale również wielkim gwiazdom. Ciekawostką jest to, że jedną z rakiet, jaką znaleźć można w ofercie tej firmy, pomagał zaprojektować słynny Rafael Nadal. Nie o tym będzie jednak mowa, a o tym, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup rakiety do tenisa. Czy to możliwe, że to właśnie w Babolacie znaleźć można coś, co będzie spełniało wymagania tenisistów?

Jaką długość ma rakieta?

Przeglądać ofertę firmy Babolat, można przekonać się, że do zakupu są rakiety o różnej długości. O co dokładnie chodzi? Mając na myśli długość rakiety, bierze się pod uwagę odległość pomiędzy podstawą uchwytu do końca główki rakiety. Najwięcej jest takich rakiet, których rozmiar wynosi 27 cali, ponieważ to właśnie z nich najczęściej korzystają osoby dorosłe. Ale nie tylko Babolat, ale także wiele innych firm nie zapomina o tym, że nie tylko osoby dorosłe grają w tenisa. Dlatego też długość rakiety należy dopasować zgodnie z potrzebami zawodnika. Nie brakuje licznych podpowiedzi, skąd można dowiedzieć się, że:

• dla dzieci 4-5 lat lub takich o wzroście 100-112 cm przeznaczone są rakiety 19 cali,

Zobacz również:  Pierwszy rower dla dziecka – jak wybrać?

• dla dzieci 5-6 lat lub wzrost 112-120 cm przeznaczone są rakiety 21 cali,

• dla dzieci 6-8 lat lub wzrost 120-128 cm – 23 cale,

• dla dzieci 8-10 lat lub wzrost 128-136 cm – 25 cali,

• dla dzieci 10-12 lat lub wzrost 136-146 cm – 26 cali.

Osoby dorosłe korzystają ze wspomnianych wyżej 27 cali lub też większych rozmiarów. Ważne jest indywidualne dopasowane takich rakiet, aby móc czerpać maksymalną korzyść i wygodę z użytkowania rakiety.

Waga rakiety

Nie tylko w Babolacie, ale również w ofertach wielu innych firm, znaleźć można rakiety o różnej wadze. Jest to ważny czynnik, który wpływać będzie na to, jak sprawnie tenisista będzie posługiwał się rakietą na korcie. O czym trzeba pamiętać? Otóż osoby, które dopiero co stawiają swoje pierwsze kroki na korcie, powinny wykorzystać rakietę o wadze 270-290 gram (panowie) lub 250-270 gram (panie). Tenisista, który ma już pewne umiejętności, ale do zawodowstwa mu jeszcze trochę, powinien bazować na rakiecie, której waga wynosi 280-300 gram. Zawodowcy korzystają z rakiet, których waga wynosi więcej jak 300 gram. Niekiedy istnieje opcja specjalnego doważenia, ale jest to temat, z którym można zapoznać się później. Jak już ktoś zdobędzie odpowiednie umiejętności, sprawnie poruszając się po korcie tenisowym z dobrze dobranym sprzętem.

Zobacz również:  Dekoracje na chrzest - jak modnie zaaranżować salę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *