Filtracja i urządzenia odpylające – co trzeba wiedzieć?

Pył jest główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w przemyśle. System kontroli zapylenia i filtracji jest niezbędny, aby zmniejszyć ryzyko narażenia na szkodliwe substancje. Kontrola pyłu przemysłowego jest problemem w firmach od wielu lat. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest zainstalowanie w miejscu pracy systemu odpylania, który może usuwać cząsteczki z powietrza i zapobiegać ich rozprzestrzenianiu się na inne obszary.

Wybór odpowiedniego systemu filtracyjnego do firmy

Pył jest nieuniknionym produktem ubocznym każdego procesu przemysłowego. W przeszłości kontrolowanie zapylenia odbywało się za pomocą bardzo prostych metod. Ale ponieważ pył w miejscach pracy stał się trudniejszy do opanowania, zaczęto stosować nowoczesne systemy filtracyjne. W dzisiejszych czasach kontrolę zapylenia uzyskuje się poprzez zastosowanie różnych urządzeń. Właściwy sprzęt dla Twojego zakładu zależy od rodzaju branży, w której działasz, oraz ilości produkowanego pyłu. Jeśli znajdujesz się w zakurzonym środowisku, wybór systemu odsysania pyłu na małą skalę będzie dla Ciebie najlepszy, ponieważ nie będzie zbyt drogi w utrzymaniu, ale nadal zapewni skuteczne wyniki. Wybór systemów jest bardzo szeroki. Podstawą jest znalezienie firmy, która kompleksowo zajmie się tym obszarem.

Zobacz również:  Rekrutacja na uczelnie wyższe - jak się do niej przygotować?

Urządzenia do odpylania – jak poprawiają wydajność i jakość produkcji?

Sprzęt odpylający to urządzenie służące do usuwania pyłu i innych cząstek stałych z powietrza. Jest niezbędnym elementem każdego procesu produkcyjnego, ponieważ zapobiega gromadzeniu się pyłu na wytwarzanych produktach i pomaga w utrzymaniu czystego środowiska pracy. w Urządzenia do odpylania można podzielić na dwie szerokie kategorie: stacjonarne i przenośne. Jednostki stacjonarne są montowane na suficie lub ścianach pomieszczenia, natomiast jednostki przenośne można z łatwością przemieszczać w firmie w zależności od tego, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie. Warto postawić na nowoczesne systemy jak np. technologiefiltracyjne.pl, które pozwolą kompleksowo zająć się tym ważnym obszarem w firmie.

Zalety korzystania z odpylacza w Twojej fabryce

Pył to poważny problem dla zakładów produkcyjnych. Może powodować zmniejszenie produkcji, zapychanie się maszyn, a nawet pożary. Zalety stosowania odpylaczy to między innymi:

– Czystsze powietrze: systemy odpylania mogą usunąć 99% cząsteczek kurzu z powietrza

– Mniej przestojów: odpylacze zapewnią płynną pracę maszyn i zapobiegną kosztownym przestojom

– Większa produktywność: Ogólnie rzecz biorąc, odpylacze zwiększą produktywność zakładu o co najmniej 30%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *