Co musisz wiedzieć o filtrach przeciwpyłowych w miejscu pracy?

Pył nie jest czymś, na co chcesz być narażony w miejscu pracy. Wiadomo, że kurz powoduje szereg problemów zdrowotnych, zwłaszcza u pracowników mających problemy z oddychaniem. W większości budynków komercyjnych, biur i fabryk zwykle stosuje się standardowy filtr przeciwpyłowy. Ten typ filtra wyłapuje cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona lub większej. Filtry te są często droższe niż te o mniejszych rozmiarach cząstek. Stosowanie samego filtra nie usuwa całkowicie kurzu z otaczającego go powietrza, ale raczej zmniejsza narażenie w okresach między włączeniem go przez osobę a ponownym wyczyszczeniem.

Jak działa system filtracji pyłu?

System filtracji pyłu to system filtracji powietrza, który usuwa cząsteczki unoszące się w powietrzu z dopływu powietrza do budynku. Cząsteczki są usuwane za pomocą metod takich jak elektrostatyczne lub aktywne filtry cząstek stałych. Typowy system filtracji pyłu składa się z szeregu filtrów z wysokowydajnym zatrzymywaniem cząstek stałych (HEPA), które usuwają 99,97% cząstek unoszących się w powietrzu o średnicy 0,3 mikrona lub większej, oraz systemów dmuchaw do przenoszenia przefiltrowanego powietrza na zewnątrz. System filtracji kurzu może być stosowany w domach, szkołach, biurach, fabrykach i innych budynkach w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Zaawansowane systemy filtracyjne z powodzeniem można wykorzystać w firmie z możliwością instalacji przez pracownika zewnętrznego.

Zobacz również:  Jaką długość sukienki zakładać do pracy w zależności od typu i pogody?

Zalety systemu odpylania w firmie

W przeszłości firma musiałaby zatrudnić specjalistę, który potrafiłby zadbać o odprowadzenie pyłu z powietrza i poddać go procesowi filtracji. Ale teraz, po zainstalowaniu systemu odpylania, urządzenia same go odprowadzają. Zaletą korzystania z tego systemu jest to, że firma zaoszczędzi pieniądze na zatrudnianiu specjalisty i nie będzie musiała martwić się o to, czy ich ekipa sprzątająca wykonuje swoją pracę prawidłowo. Ponadto profesjonalny system filtracji ten pomoże zapobiegać problemom zdrowotnym, takim jak ataki astmy i inne problemy z oddychaniem.

Kto powinien używać systemów filtracji? Pył jest zawsze czymś, co przeszkadza pracownikom w miejscu pracy. Może to być uciążliwe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i produktywność. Dlatego firmy powinny stosować systemy odpylania w miejscu pracy. Systemy odpylania służą do usuwania pyłu, oparów, oparów i cząstek unoszących się w powietrzu z pomieszczeń za pomocą wentylatorów, filtrów, urządzeń do oczyszczania powietrza z filtrem HEPA lub dmuchaw napędzanych ciepłem. Dostępne są zarówno w konfiguracji stacjonarnej, jak i mobilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *