Karneol, czyli biżuteria na odwagę

Biżuteria towarzyszy ludzkości od samych początków. Noszona jest zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Potrafi być świetnym dodatkiem do każdej stylizacji, nadając jest spersonalizowanego akcentu. Jednak to, co jest modne w danym sezonie ciągle ulega zmianom. Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze, zaskakujące trendy.

Jaki jest must have roku 2021?


Od początku roku na rynku biżuterii króluje niepodważalnie jeden trend, jest nim biżuteria z kamieniami. Ten hit podbił serca wszystkich miłośników dodatków. Bez względu na to, czy wierzy się w ich magiczne moce lub działanie, z pewnością będą pasowały każdemu. Kamienie umieszczane są w naszyjnikach, kolczykach, bransoletkach, a także zegarkach. Mogą być wyrzeźbione w różne kształty, a noszone są w oprawie złotej, srebrnej lub na sznureczkach. Wszystko zależ od okazji oraz gustu osoby, która je posiada. Każdy z kamieni szlachetnych ma inny kształt, kolor i właściwości. Jednym z najpiękniejszych z nich, jest karneol.

Karneol – etymologia słowa


Nazwa karneolu pochodzi od łacińskiego słowa “caro” czyli ciało lub mięso, co nawiązuje do jego koloru. W niektórych źródłach można znaleźć informacje, na temat tego, że karneol w swoim wyglądzie odwołuje się do owoców derenia, które bardzo go przypominają.

Zobacz również:  Damskie piżamy to must-have tej zimy

Karneol – opis


Karneol to kamień szlachetny z grupy kwarcu. Dzięki domieszką żelaza, które są rozprowadzone w jego strukturze bardzo nieregularnie, przybiera barwy: pomarańczową, czerwoną, a nawet brunatną. Ten kamień jest znany i stosowany w jubilerstwie już od czasów antycznych. Występuje w wielu miejscach  na świecie, między innymi w: Brazylii, USA, Indiach, Arabii Saudyjskiej. Ale także w Europie, a dokładniej w Niemczech, Polsce oraz Czechach. Kupując biżuterie z karneolem, należy bardzo uważać, ponieważ duża ilość tych produktów to tak naprawdę barwione i poddawane obróbce termicznej, półszlachetne minerały, takie jak Agat.

Jakie właściwości posiada karneol?


Już w antycznych czasach ten kamień szlachetny uważany był za źródło wielu właściwości magicznych. Karneol jest nazywany kamieniem odwagi i polecany jest w szczególności osobom nieśmiałym. Ma dodawać energii i pobudzać do działania. Posiadanie go w swojej kolekcji biżuterii będzie powodowało pozytywne zmiany w życiu, takie jak: gotowość do działania, otwartość na nowe doświadczenia, miłość do samego siebie, a także jego moc wpłynie na osiągnięcie wielu sukcesów zawodowych i prywatnych.


Posiadanie karneolu zawsze blisko siebie, w postaci naszyjnika, pierścionka lub bransoletki nada stylizacji unikalnego i pięknego wyglądu, ale doda też odwagi w codziennym życiu i pozwoli zapomnieć o negatywnych emocjach.  

Zobacz również:  Jak właściwie dobrać koszulę do muchy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *