Scrapbooking – od czego zacząć?

Kartki, albumy czy pudełka z papieru, wszystko to każdy może stworzyć samodzielnie. Tworzenie takich rzeczy to dla wielu osób nie tylko hobby, ale i prawdziwa pasja. Konkretnie mowa tu o scrapbookingu, który cieszy się coraz większą popularnością. Jak wspomniano, jest to coś, co robić może każdy. Nie trzeba bowiem wiele, aby tworzyć niezwykłe rzeczy z papieru. Warto jednak wiedzieć, od czego zacząć.

Niezbędne przybory do cięcia

Aby zacząć przygodę ze scrapbookingiem rozpocząć należy od skompletowania niezbędnych przyborów. Do cięcia na pewno konieczne będą nożyce, trymer czy gilotyna. Każdy z tych elementów wykorzystywany jest w nieco innym celu. Przykładowo nożyce wykorzystywane są przede wszystkim do wycinania mniejszych elementów. Często jednak zamiast nożyczek korzysta się z gilotyny. Głównie dlatego, że praca przy jej użyciu jest znacznie szybsza. Dotyczy to większych elementów. Gilotyna w tym przypadku sprawdza się znacznie lepiej. Dodatkowo stosowanie gilotyny pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości papieru do scrapbookingu. Nie są to oczywiście wszystkie narzędzia, które należy skompletować. Potrzebny będzie jeszcze nożyk precyzyjny, czyli po prostu tzw. nożyk do tapet oraz mata samogojąca. Dzięki macie nie porysuje się blatu.

Zobacz również:  Skarpetki z nadrukiem na różne okazje!

Papier do wycinania

Poza przyrządami do wycinania oczywiście potrzebny będzie papier do scrapbookingu. Na rynku dostępny jest papier gruby oraz papier ozdobny. Szeroką ofertę papieru oraz wykrojników do scrapbookingu posiada marka Spellbinders. Warto się z nią zapoznać kompletują wszystkie niezbędne akcesoria. Papier gruby wykorzystuje się jako bazę do tworzenia kartek lub pudełek. Z kolei papier ozdobny wykorzystuje się do ozdabiania elementów, które wykonane zostały z grubszych arkuszy papieru. Jeśli chodzi o gruby papier, to warto wybrać ten o gramaturze 300 g. Z kolei, jeśli chodzi o papier ozdobny, to wybór jest tu bardzo szeroki. Wystarczy spojrzeć na ofertę wspomnianej marki Spellbinders. Wybór konkretnego rodzaju zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb.

Klej i dodatki

Trudno stworzyć album czy pudełko bez elementu klejącego. Przy wyborze kleju kierować trzeba się przede wszystkim jego jakością. Tylko wtedy można mieć pewność, że stworzone elementy przetrwają dość długo. Pamiętać jeszcze trzeba, aby wybrać klej, który posiada końcówkę, z której łatwo i wygodnie się korzysta. Także sama tubka kleju nie powinna być zbyt duża. W innym wypadku będzie mało poręczna. Chcąc zacząć przygodę ze scrapbookingiem, warto zadbać o dodatki. Mogą być to koronki, guziki czy kokardki. Dzięki temu będzie można stworzyć jeszcze piękniejsze dzieła. Wybierając dodatki, również warto spojrzeć na ofertę marki Spellbinders.

Zobacz również:  Stylowe etui na Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *