O czym pamiętać wybierając perkusję elektroniczną?

Zarówno profesjonalni muzycy, jak i osoby rozpoczynające swoją przygodę z grą na bębnach, napotykają pewne problemy. Częstym utrudnieniem w codziennym ćwiczeniu jest hałas przeszkadzający sąsiadom i domownikom. Za jedno z korzystnych rozwiązań uznawana jest perkusja elektroniczna. Na co należy zwrócić uwagę poszukując instrumentu z tej kategorii?

Jaką perkusję warto kupić?

Poszukując odpowiedniego sprzętu dla siebie należy zwrócić uwagę na jego jakość i posiadane parametry. Poszczególne perkusje elektroniczne różnią się wieloma aspektami. Ważny jest tu m.in. materiał wykonania padów. Należy pamiętać o tym, że elementy gumowe emitują podczas uderzania stosunkowo dużo hałasu. Za najcichsze uznaje się zestawy perkusyjne z naciągiem siateczkowym. Modele z tej kategorii mogą okazać się dobrym wyborem pod warunkiem, że zaopatrzone są w pady głębokie. W przypadku elementów o innej konstrukcji, instrument może okazać się zbyt głośny.

Osoby planujące zakupić akcesorium, jakim jest perkusja elektroniczna, powinny również zwrócić uwagę na jej jakość. Zaleca się zawsze stawiać na modele oferowane przez sprawdzone firmy, będące przedmiotami możliwie najwyższej klasy. Najtańsze zestawy perkusyjne, mimo atrakcyjnych cen, często okazują się niezbyt dobrymi zakupami. Problemem w ich przypadku może być np. niedokładna synchronizacja dźwięku z momentem uderzenia. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zobacz również:  Hobby i modelarstwo - przydatne produkty

Kto powinien się zdecydować?

Wśród perkusji elektronicznych odnaleźć można zestawy posiadające wiele zalet. Instrumenty umożliwiają ciche ćwiczenie gry ze względu na opcje regulacji głośności i wykorzystania słuchawek. Dźwięki mogą być wówczas słyszane wyłącznie przez osobę grającą. Do otoczenia dociera tylko odgłos uderzania pałek o wierzch padów. Tego typu zestawy są również chętnie wybierane przez opiekunów najmłodszych perkusistów. Warto wiedzieć, że umożliwiają dokładne regulowanie wysokości, co jest bardzo ważne dla dzieci.

Perkusja elektroniczna to jednak nie tylko akcesorium do wygodnego ćwiczenia w domu. Instrumenty z tej kategorii są wykorzystywane w wielu sytuacjach również przez profesjonalistów. Większość tego typu modeli to elementy lekkie i kompaktowe. Uznaje się je więc za łatwe w transporcie, dzięki czemu znajdują zastosowanie podczas tras koncertowych. Warto pamiętać też o tym, że nie zajmują tak wiele miejsca. Wiele instrumentów można również składać. Wysokiej jakości sprzęt dopasowany do zapotrzebowania będzie dobrym wyborem dla każdej grającej osoby. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i na sali koncertowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *