Łuk Samick – popularność łucznictwa

Wielu z nas doskonale wie o tym, że łucznictwo to sport, czyli w czasach obecnych strzela się z łuków bloczkowych i z łuków kompozytowych nie posiadających bloczków. Tego typu łuki dzieli się jeszcze na wiele podkategorii, a łuki Samick to modele zaliczane do wielu z tych typów i co równie istotne są to łuki sportowe, które wyróżnia i uroda i profesjonalny wygląd. Jednym słowem łuki Samick znacząco różnią się od tanich modeli z tworzywa, które można nabyć na tych najpopularniejszych serwisach aukcyjnych. Wyróżnia je choćby to, że po części są one wykonane z drewna, a nie tylko z tworzywa jak te o wiele tańsze modele, z których też można strzelać, ale nie zachwycają one aż tak bardzo jak wyrób markowy, którego da się używać latami lub nawet przez dekady.

Personalizacja w przypadku łuku.

W przypadku łuku Samick można nabyć ten drewniany i pięknie wykonany majdan i połączyć go z wieloma rodzajami ramion. Mowa tu dokładnie o tym, że do jednego modelu pięknie wyprofilowanego drewnianego majdanu pasuje wiele typów ramion. Rzecz jasna producent taki jak Samick daje wiele możliwości, jeśli chodzi o te połączenia majdanu z ramionami, po to by dany łucznik miał coś idealnego dla siebie. Taki ideał jeśli chodzi o łuk w pewnym stopniu spersonalizowany to odpowiedni majdan i ramiona dobrane dość dobrze, jeśli chodzi o długość i ten stopień ugięcia. Personalizacja taka raczej nie jest osiągalną w przypadku tańszych modeli z tworzywa, które też o wiele szybciej się zużywają. Dodatkowy plus łuku Samick to także i ten wygląd znany z relacji z zawodów łuczniczych. wielu łuczników rzecz jasna dąży do tego by posiadać model sportowy znany z tych relacji. W praktyce oznacza to nieco wyższy wydatek, ale to raczej nie problem dla kogoś kto ma środki i na dokładkę chce uczestniczyć w zawodach amatorskich.

Zobacz również:  Jak skutecznie ochronić przestrzeń w firmie? 

Podejście do kwestii powiązanych ze stylistyką wykonania.

Nie tajemnicą jest to, że wielu z nas raczej bardziej docenia te ładne łuki, a właśnie do takowych zalicza się łuki Samick ze stylowymi drewnianymi majdanami. Wykonanie takiego majdanu to nie zajęcie dla maszyny, bo tu potrzeba ludzkiej zręczności, bo taki majdan nie powstaje z jednego kawałka drewna, tylko z tych kilku ze sobą sklejonych. Mowa tu o tym, że najpierw łączy się ze sobą kilka desek z odpowiedniego gatunku drewna, potem klej wysycha. Następnie wycina się z tego drewna majdan, profesjonalnie go szlifuje i poleruje. Kolejny etap polega na lakierowaniu i na tym wypolerowaniu lakieru, bo gotowy majdan musi być ładny i idealny jeśli chodzi o swoje wymiary. Ważnym jest też i to, że ta precyzja wykonawstwa jest powiązaną z umiejętnościami wykwalifikowanego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *