Bezpieczeństwo i łatwy montaż – sprawdź obrotowe foteliki Britax Dualfix!

Zakup fotelika samochodowego wielu osobom spędza sen z powiek. Choć w sprzedaży znaleźć można mnóstwo modeli różniących się parametrami czy estetyką, wybór jednego, najlepszego okazuje się niezwykle problematyczny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest bazowanie na produktach znanych marek. Jedną z nich jest Britax Dualfix, której zaufało szerokie grono zadowolonych rodziców. 

Dlaczego fotelik Britax Dualfix to dobry wybór dla mojego dziecka?

Główną zaletą fotelików marki Britax Dualfix jest z pewnością obrotowa konstrukcja, która umożliwia komfortowe i bezpieczne przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy – aż do 4 roku życia. Dlaczego to ważne? Mianowicie dlatego, że pozwala zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych obrażeń podczas kolizji lub zderzenia. Gwarantuje bowiem odpowiednią podporę głowy i szyi. Nie wspominając o tym, że znacząco ułatwia wkładanie malucha do środka oraz zapięcie pasów bezpieczeństwa – po obróceniu go przodem do rodzica. W obrotowych fotelikach Britax Dualfix można swobodnie zmienić pozycję względem kierunku jazdy, bez przeprowadzania kłopotliwych demontażów. A dzięki systemowi Locki Position 90, dziecko można wyjmować i umieszczać w foteliku po przestawieniu go na bok. Jest zatem nie tylko bezpieczny, ale również wygodny oraz uniwersalny. 

Podkreślić należy również fakt, że fotelik Britax Dualfix posiada wszelkie zabezpieczenia, które zwiększają poziom ochrony malucha na wypadek ewentualnego zderzenia. Mowa oczywiście o mocowaniu Isofix, czyli specjalnemu systemowi przyłączy, który zapewnia łatwy, szybki, a ponad wszystko najbezpieczniejszy sposób prawidłowego montażu fotelika, nie używając do tego pasów samochodowych. Zaczepy Isofix powodują sztywne połączenie fotelika z ramą auta, eliminując jakikolwiek błąd wynikający z niewłaściwego montażu. Najkrócej mówiąc, system Isofix to większe bezpieczeństwo dla malucha, a łatwość obsługi dla rodzica. 

Zobacz również:  Magnetyczne klocki, czyli przyjemny rozwój Twojego dziecka

Oprócz mocowań Isofix, fotelik Britax Dualfix jest wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, zagłówek z pasami oraz regulacją wysokości, głębokie ścianki boczne zabezpieczające przed skutkami uderzeń bocznych oraz podporę stabilizującą. 

Czystość i minimalizacja szkodliwych substancji chemicznych

Foteliki Britax Dualfix są zaprojektowane tak, aby spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przemawia za tym staranny dobór komponentów zawierający jak najmniejszą ilość szkodliwych substancji chemicznych, co niewątpliwie przekłada się na większą kontrolę jakości. Dowodem są najwyższe noty na Stiftung Warentest w Niemczech w kategorii materiałów chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *