Zasilanie domu w sytuacjach awaryjnych – dlaczego agregat prądotwórczy to idealne rozwiązanie?

Przed budową domu, zakupem nieruchomości która nie posiada stałego dostępu do przyłącza energetycznego a także na wypadek niezapowiedzianych awarii prądu warto wyposażyć się w agregat prądotwórczy. Awarie prądu mogą niejednokrotnie spowodować wyłączenia pieca grzewczego w domu, a podczas wykonywania prac budowlanych i wykończeniowych stanowią idealne rozwiązanie na wypadek braku prądu bez konieczności opóźniania niezbędnych prac.

Czym jest i jak działa agregat prądotwórczy?

Urządzenie jakim jest agregat prądotwórczy jest rodzajem urządzenia które samodzielnie wytwarza prąd (jest samoistnym i samodzielnym źródłem prądu). Na cały aparat składają się poszczególne urządzenia do których zaliczyć należy: silnik spalinowy, prądnicę oraz rozdzielnik elektryczny.

Wyposażenie agregatu w silnik spalinowy pozwala na przekształcanie paliwa które powstało w procesie spalania w energię. Energia mechaniczna wytworzona w tym procesie uruchamia wirnik prądnicy który za pomocą czynności obracania się wytwarza siłę elektromotoryczną. Energia kinetyczna jest w ten sposób przekształcana w bardzo prosty sposób w energię elektryczną.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać? Podstawowe wskazówki

Przed zakupem agregatu należy zastanowić się w jakim celu urządzenie ma być wykorzystywane oraz jaki napęd jest najbardziej adekwatny. Można wyróżnić agregaty o silnikach benzynowych oraz silnikach napędzanych dieslem. Inne typy, mniej popularne to generatory parowe, na baterie oraz cieplne. Konstrukcje benzynowe są bardzo wytrzymałe, jednak mogą niejednostajnie wytwarzać prąd a ich eksploatacja jest trudniejsza niż w przypadku silników diesla. Te z kolei charakteryzują się dużą oszczędnością, wytrzymałością, jednak nie zawsze sprawdzą się podczas korzystania w niskich temperaturach powietrza.

Zobacz również:  Zakup domu czy wynajem? Co się bardziej opłaca?

Dobór mocy agregatu należy dopasować do sposobu jego użytkowania. W przypadku konieczności zasilania jego mocą większych urządzeń warto zainwestować w agregat o mocy przynajmniej 1500 W. Dobór mocy powinien być większy niż planowane zużycie prądu.

Posiadając agregat prądotwórczy można spać spokojnie przed obawą nagłych przerw w dostawach prądu. Urządzenie to jest niezbędne w firmach produkcyjnych, szpitalach, gospodarstwach rolniczych. Ułatwia pracę oraz nie paraliżuje prac i normalnego funkcjonowania. Decydując się na zakup agregatu warto dopasować go do indywidualnych preferencji oraz potrzeb, dobrym rozwiązaniem jest zakup maszyny o takim samym napędzie jak samochód właściciela. Pozwoli to na szybkie uzupełnienie braków w agregacie podczas niespodziewanych sytuacji np. podczas zerwania sieci trakcyjnych na wskutek burz czy wichur.

Jeśli szukasz agregatu prądotwórczego zajrzyj na stronę https://barracuda.sklep.pl/agregaty-pradotworcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *